По благословению Предстоятеля Украинской Православной Церкви Блаженнейшего Владимира Митрополита Киевского и всея Украины
"...радость моя, молю тебя, стяжи дух мирен, и тогда тысячи душ спасутся около тебя".

прп. Серафим Саровский
Духовенство парафії Серафима Саровського взяло участь у пам’ятній церемонії на честь 71-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні

5 травня на київському кладовищі у Пущі-Водиці за ініціативою Оболонської райдержадміністрації біля меморіалу героям Другої світової війни, які полягли під час боїв за визволення столиці України від нацистських загарбників, відбувся пам’ятний мітинг-реквієм. З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія участь у заході взяло духовенство парафії на честь преподобного Серафима Саровського на чолі з настоятелем протоієреєм Іоаном Грицьком.

Очолив пам’ятну церемонію голова Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації Олександр Цибульщак. Вшанувати пам'ять загиблих воїнів прийшли ветерани війни, громадськість району та інші представники районної влади.

У виступах учасників пам’ятного заходу звучали слова вдячності героям війни - живим і полеглим. І у кожного промовця від старшого і молодого покоління домінуючою була думка про те, щоб подібна війна більше ніколи не повторювалася, щоб в країні панував мир і добробут, щоб молоде покоління берегло пам'ять про немеркнучий подвиг героїв війни, які віддали свої життя заради миру і нашого майбутнього.

Перед панахидою до присутніх звернувся настоятель Свято-Серафимівської парафії протоієрей Іоанн Грицько. Зокрема, він сказав: «Ми шануємо сьогодні пам'ять героїв, які виконали найвищий подвиг на землі – віддали свої життя заради життя і миру інших. Вони дарували нам свободу, і ми маємо її сьогодні, і молимось про них, молимось за живих ветеранів, і за тих захисників Вітчизни, які виконують сьогодні свій військовий обов’язок. І особлива шана і вдячність від усіх людей нашої держави, від нашої Української Православної Церкви і її Предстоятеля Блаженнішого Митрополита Онуфрія вам, шановні наші ветерани-визволителі. Нехай Господь дарує вам сили і здоров’я. Нехай ваш подвиг не меркне у віках, а вашим полеглим побратимам дарує вічне життя і вічну пам'ять».

Звучали пасхальні піснеспіви, які перепліталися з заупокійнми молитвами панахиди. І головними були рядки пасхального тропаря: «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що у гробах, життя дарував». На мармурові плити братської могили лягали весняні квіти, над стародавнім лісом і кладовищем Пущі-Водиці пливли слова «Вічная пам'ять…».

За статистикою, за оборону Києва у 1941 році полягло близько 100 наших воїнів, а під час форсування Дніпра і боїв за Київ склали свої голови понад 400 тисяч солдат і офіцерів. Частина їх похована саме тут, у братській могилі кладовища Пущі-Водиці.

прес-служба Київської Митрополії

 

Памятка христианину:

Панорама храма:
Панорама храма

Рекомендуем посетить:
Свято-Успенская Киево-Печерская Лавра
Монастыри и храмы Киева
Храм свв. мчч. Адриана и Наталии
Get Adobe Flash player
Київська Митрополія Української Православної Церкви