По благословению Предстоятеля Украинской Православной Церкви Блаженнейшего Владимира Митрополита Киевского и всея Украины
"...радость моя, молю тебя, стяжи дух мирен, и тогда тысячи душ спасутся около тебя".

прп. Серафим Саровский
День Захисника Вітчизни
День Захисника Вітчизни

23 лютого, відзначається День захисника Вітчизни - свято мужніх та вірних військовій присязі синів Батьківщини. В кожній сім'ї, в кожному місті чи селі віддається данина поваги тим, хто у борні з ворогом відстояв честь і незалежність своєї держави, хто у всі часи обирав професію захисника Вітчизни. Напередодні цього свята в Пуща-Водицькій школі № 104 вітали ветеранів Великої Вітчизняної Війни - представники Золотого покоління Переможців.
      Для ветеранів Пуща-Водиці це особливий день, так як організація ветеранів 16-го мікрорайону Оболонського р-ну м. Києва відзначає свій ювілей - 25-річчя з дня створення.
      На святі були присутні Голову Оболонської у м. Києві районної держадміністрації Антонова Василя Івановича, голову Ради організації ветеранів Оболонського району м. Києва Григор'єва Миколу Володимировича. А також настоятель храму преподобного Серафима Саровського в Пущі-Водиці протоієрей Андрій Антощук.
      Прот. Андрій вітаючи ветеранів, зауважив про необхідність для молодших поколінь вчитись у них (ветеранів) мужності, патріотизму та любові до ближнього, адже тоді, в боях, ветерани готові були покласти своє життя задля життя інших.

Про організацію ветеранів 16-го мікрорайону.

16 мікрорайон - це Пуща-Водиця, північно-західна частина Києва, що розташована в одному з найбільших міських лісопарків світу, загальна площа якого складає біля 4 тисяч гектарів. 750 гектарів з них займає курортна зона. Територіально Пуща-Водиця входить до складу Оболонського району з 2002 року. Чисельність населення - 4,5 тисячі чоловік, з них ветеранів - 408 осіб.
      Комітет учасників бойових дій у Пущі-Водиці було створено за ініціативою фронтовика, майора Пьянтковського І.І., тому що колишні воїни відчули необхідність у спілкуванні та взаємодопомозі. До його складу увійшли: Артеменко І. М., Желябіна К.Н., Величко І.І. та інші.
      Пізніше комітет очолив Міхєєв М.В., старший лейтенант, колишній командир стрілецької роти, Герой Радянського Союзу, який отримав це високе звання за форсування Дніпра у 1943 році.
      У 1991 році на базі комітету було сформовано Раду организації ветеранів. До 1999 р. її очолював Серебряков К.О. - інвалід ВВВ. Потім його на посту змінив учасник війни Тереза І.А.
      30 вересня 2003 року було обрано Раду ветеранів під головуванням Радченко Н.П. Це був колектив однодумців: творчих, енергійних, ініціативних, самовідданих людей, готових здійснювати соціальний та правовий захист одиноких та малозабезпечених громадян похилого віку, організовувати цікаве дозвілля, поспішати на допомогу ветеранам організації у скрутну годину.
      Протягом 8-ми років значну і вчасну матеріальну допомогу нам надають спонсори - місцеві підприємці, мешканці Пущі-Водиці: Сидоренко Раїса Петрівна, Горобинська Людмила Миколаївна і Юзикова Ніна Дмитрівна. Жодного заходу на честь пам'ятних і знаменних дат: Свята Перемоги, річниць визволення м. Києва та України від німецько-фашистських загарбників, Дня захисника Вітчизни, 8-го Березня, Днів інваліда і людей похилого віку, які відбувались у клубі Міського шпиталю І ВВВ, не проходило без участі цих жінок із щедрою душею і відкритим серцем. І ветеранам, і учасникам концертів: колективу ансамблю «Пущанка» та учням школи-інтернату № 4, вручались квіти, продуктові або парфумерні набори, солодощі.
      Високі моральні якості: велика відповідальність, теплота, милосердя до своїх підопічних - характерні 13-тьом членам волонтерського руху нашої організації, які обслуговують більше 50-ти тимчасово недієздатних ветеранів різних категорій, надаючи їм першочергову допомогу у закупці ліків, продуктів харчування, преси, доставці продуктових наборів тощо.
      Різнобарвна і змістовна робота Комітету з виховної і культурно-масової роботи: Акції протесту та Марші миру, мітинги-реквієми біля пам'ятника жертвам фашизму у Бабиному Яру та двічі на рік біля братської могили на Пуща-Водицькому цвинтарі. Екскурсії до музеїв Києва, Переяслава-Хмельницького, Умані, культпоходи до театрів і концертних залів.
      Запам'яталося: 100-річний ювілей мешканки Пущі Утвенко Наталії Мусіївни, свято «Жіноча доля...хто її розкаже», на якому простежувалась доля пущанок - учасниць бойових дій і трудового фронту, дітей війни, багатодітних матерів, ветеранів праці, Почесних донорів та інших.
      «Свято із сльозами на очах», «Київ - місто-герой», «Тих днів із пам'яті не стерти», «Не старіє душа ветерана», «Вклонімося великим тим рокам» - це назви наших урочистих свят на честь Дня Перемоги і річниць визволення України та Києва від німецько-фашистських загарбників. Всі урочистості ми проводимо, за домовленістю, у Міському шпиталі інвалідів ВВВ, і завжди разом з нашими ветеранами - спонсори і ансамбль «Пущанка».
      Ансамбль «Пущанка» проводив святкові концерти до Нового року і Різдва Христового у шпиталі ІВВВ, на Масляну та Івана Купала -у парку «Пуща-Водиця»; яскраво виступив на конкурсі творчих колективів ветеранів Оболонського району у Палаці ветеранів. А яким чудовим і незабутнім був весняний вогник «На щастя, на долю» на честь ювілеїв сімейних пар ветеранів. «Залізне» весілля -65 років у шлюбі - відзначало подружжя Чернецьких, щиро вітали з «діамантовим» весіллям подружжя Ващуків та Романюків, що стали на весільний рушник щастя 60 років тому.
      В урочистій обстановці пройшло святкування 65-річчя Великої Перемоги. Ветерани мкр брали участь у міських, районних заходах, виступали в школах.
      Одним з важливих питань роботи організації ветеранів є робота з підростаючим поколінням. Учні шкіл разом з ветеранами відвідали Національний музей історії ВВВ 1941-1945 рр., Державний музей «Битва за Київ. 1943 р.», районний музей Партизанської слави.
      Спільні екскурсії, вечори, зустрічі та інші заходи об'єднують покоління ветеранів і молоді. Щорічно, до Свята Перемоги та до річниць визволення м. Києва і України, діти, відчуваючи свою причетність до героїчної історії українського народу як «Нащадки Перемоги», стоять напроти ветеранів, віддаючи шану полеглим під час проведення Ритуалу пам'яті біля братських могил на Пуща-Водицькому цвинтарі.
      У ЗОШ №104 працює зразковий музей бойової слави 340-ї Сумсько-Київської двічі Червонопрапорної ордена Кутузова стрілецької дивізії, у 4-му інтернаті - музей бойової слави 167-ї Сумсько-Київської двічі Червонопрапорної стрілецької дивізії, які неодноразово виборювали призові місця у міських оглядах-конкурсах. Проводяться Уроки мужності, на яких фронтовики розповідають про свою бойову юність, про воєнні дороги, що приходилось іноді долати «по-пластунськи», про мужність і непохитну віру у перемогу, про розгром гітлерівської Німеччини і історичну правду про Велику Вітчизняну війну.
      Учні шкіл горді тим, що копії прапорів 167-ї і 340-ї дивізій, які зберігаються у шкільних музеях, поломеніють в голові колони ветеранів Оболонського району під час Парадів на Хрещатику. А ми, ветерани, пишаємось тим, що у районному огляді-конкурсі на кращу первинну ветеранську організацію вибороли 2 місце.
      Тісна співпраця з Радою ветеранів, Соціальною службою, Товариством Червоного Хреста, з Адміністрацією Оболонського району дозволяє вирішувати більшість нагальних питань роботи 16-го мікрорайону позитивно.

Активісти первинної організації ветеранів 16-го мікрорайону Оболонського р-ну м. Києва

П'янтківська Анна Олександрівна - секретар РВ, працювала 16 років у РВ Радченко Наталія Павлівна - Голова РВ, 8 років очолювала РВ Чернецький Борис Броніславович - УБД, артилерист, дійшов до Праги Романюк Василь Миколайович - УБД, учасник штурму Берліна Рєзнік Микола Андрійович УБД, Легунова Марія Андріївна УБД, евакошпит. №1796, голова комітету ветеранів війни, Ващук Емілія Феліксовна - ветеран праці, засновник анс. «Пущанка» Духота Ірина Павлівна - керівник Соціальної служби 16 мкр Гусєв Олексій Олександрович - керівник музею б. с. 340 сд при 104 шк. Коваленко Валентина Дорофіївна - керівник волонтерського руху Слюсаренко Леся Іванівна - секретар коміт ветер війни, Артеменко Неля Павлівна - заст.. голови Ради ветеранів, голова комітету з виховної і культ-мас. роботи Каракуля Ольга Іванівна – волонтер, Дудкіна Есфір Григорівна - голова комітету ветеранів праці, дітей війни, Ткачук Антоніна Архипівна – волонтер, Ткач Ніна Іванівна - патронажна медсестра, волонтер, Гришко Надія Олександрівна- волонтер, Меркулов Володимир Никифорович- секретар коміт. ветер. праці, діт війни Клименко Лідія Сергіївна - член коміт. з вих. та культ-мас роб. Позиченюк Тетяна Григорівна - секретар коміт. з вих. та культ-мас роб. Григор'єв Микола Володимирович - Голова Ради організації ветеранів Оболонського району м. Києва Курскієва Зоя Павлівна- керівник музею б. с. 167-ї сд при шк.-інт. № 4

Курскієва Зоя Павлівна

 
Комментарии
 
#1 cheap web hosting cheapprofile 27.10.2018 13:01
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

 

Добавить комментарий

Коротко о комментарии


Памятка христианину:

Панорама храма:
Панорама храма

Рекомендуем посетить:
Свято-Успенская Киево-Печерская Лавра
Монастыри и храмы Киева
Храм свв. мчч. Адриана и Наталии
Get Adobe Flash player
Київська Митрополія Української Православної Церкви